ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2013 Cuma 15:33

Murat Boz, Türkmenleri milli bayramında çoşturdu


Pop müzik sanatçısı Murat Boz, Türkmenistan’da konser verdi. 5 bin kişinin izlediği konserde ünlü şarkıcıya Türkmenler de eşlik etti.

Murat Boz, Türkmenistan’da 12 Aralık Tarafsızlık Bayramı dolayısıyla konser verdi. Başkent Aşkabat’taki Buzlu Köşk’te kurulan sahneye çıkan Boz, sevenleriyle buluştu.

Türkmenistan’a ilk defa gelen Murat Boz, konser alanını dolduran binlerce kişiye keyifli bir zaman yaşattı. Bir saatten fazla sahnede kalan sanatçı, hem dans şovu ile hem de seslendirdiği şarkılarıyla Buzlu Köşk’ü salladı.

Performansı ile izleyicilerden bol alkış alan Boz’un şarkılarına izleyiciler de eşlik etti. Konser başlamasına birkaç saat öncesinde Türkmen vatandaşları salonu doldurdu. Konserine Türkmen halkına Türkiye’den selam getirdiği söyleyerek başlayan Boz, "Türkmen doğanlarım" diye hitap ettiği Türkmenistan vatandaşlarının Tarafsızlık Bayramını da Türkmence kutladı.

Ayrıca, Türkmenistanlı sevenlerine bir sürprizinin de olduğunu söyleyen Boz, sevenleriyle birlikte bir Türkmen şarkısını seslendirdi.

Buzlu Köşk’ün tribünleri kısa sürede dolarken, biletlerin de kısa bir zaman diliminde satıldığı bildirildi.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER