ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 13:06

Müezzin, albüm çıkarmaya hazırlanıyor

Müezzin, albüm çıkarmaya hazırlanıyor


İngiltere'ye, devlet televizyonu aracılığıyla her gün ezan sesini duyuran müezzin Hassen Rasool, albüm çıkarmaya hazırlanıyor. Cihan Haber Ajansı'na konuşan Hassen Rasool, mesajlarını bu şekilde gayrimüslimlere de ulaştırmayı hedeflediğini söyledi.

Ramazan boyunca Channel 4 televizyonunda yayınlanan ezan klibiyle gündeme gelen müzisyen ve müezzin Hassen Rasool, başkent Londra'nın Harrow bölgesinde görev yaptığı camide Cihan'a mülakat verdi.

Çocukluğundan beri ezan okuma hayalini kurduğunu belirten Rasool, Channel 4'ün teklifinin ardından Allah'ın lütfuyla bir gecede tanındığını ifade etti. Bu lütfun aynı zamanda kendisini için bir imtihan olduğunu anlatan Hassen Rasool, "Tevazu sahibi olanı Allah yüceltir, kibirli olanı ise alçaltır. Allah beni, bir gecede bu statüye getirerek kudretiyle deniyor. Her şey Allah'ın elindedir." dedi.

Ezan ve Kur'an tilavetinin yanı sıra müzikle de uğraşan müezzin, yakında bir albüm çıkaracağını ifade etti. Müzikle uğraşmak ve müezzinliğin birbirinden farklı şeyler olduğunu belirten Rasool, her ikisi için de yetenek, odaklanma ve samimiyet gerektiğini dile getirdi. "Güzel Yüzler" adlı çalışmasını da seslendiren Hassen Rasool, müziğiyle Müslüman olmayan insanlara da ulaşmak istediğini kaydetti.

İngiltere'de 'sarı gömlekli adam' olarak tanınan Hassen Rasool, ezan klibinde neden sarı rengin tercih edildiğinin sorulması üzerine, herkese hitap eden bir renk olduğu için sarının tercih edildiğini dile getirdi.

İngiltere'deki düzenlemeler sebebiyle ezanı cami içinde okuyabilen Hassen Rasool, Cihan'ın ricası üzerine görev yaptığı caminin çatısına çıkarak ezan okudu. CİHAN


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER