ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 21:05

Mostar Köprüsü'nde atlama yarışları başladı

Mostar Köprüsünde atlama yarışları başladı

447. Eski Köprüden Atlama Yarışı Mostar'da yapıldı.


Mostar'da bulunan Eski Köprü'den atlama yarışının 447.si bugün düzenlendi. Gösterinin en genç katılımcısı, 27 metrelik mesafeden, Neretva nehrinin soğuk sularına atlayan Ahmet Ceroviç Rambo (14) oldu.

Genç Ceroviç, Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) yaptığı açıklamada 10 yaşından itibaren atlamaya başladığını söyledi. Geroviç, "Atlayıcılardan Gema bana yöntemi gösterdi. Küçük iken çok çalıştım. 12 yaşında iken de köprüye geçtim. Şu ana kadar en az 15 defa atladım. Bu yarışa kesinlikle tekrar başvuracağım ve bunu tekrar yapacağım." şeklinde konuştu.

Annesi ve babasının atlama kararından önceleri memnun olmadığını söyleyen Ceroviç, ama eninde sonunda kabul etmek zorunda kaldılar dedi. "Babama başvurumu yaptım dediğimde çok korktu. Bu atlamalar zaten çok tehlikeli. Kendisi onu yapmamı istemiyordu ama ben vazgeçmiyordum. Daha sonra atlayışımı gördükten sonra, zar zor musade etti."

Eski köprüden atlama yarışması Bosnalı doktorlar ve acil yardım uzmanları tarafından takip edildi.

Yarışlara getirilen, Guiness rekorlar kitabına da giren dünyanın en büyük cezvesi de seyirciler tarafından ilgi gördü. Ziyaretçilere, dünyanın en büyük cezvesinden geleneksel Boşnak kahvesi ikram edildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER