ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 14:15

Moskova’da Türk vatandaşının katil zanlıları yakalandı


Rusya’nın başkenti Moskova’da 6 Haziran’da öldürülen Türk vatandaşının katil zanlıları 3 kişi yakalandı.
1975 Sivas doğumlu A.Y isimli Türk vatandaşı Haziran ayında Leninski Prospekt Caddesinde kaldığı evinde elleri, ayakları ve ağzı koli bandıyla bağlı şekilde ölü bulunmuştu. Evden para, cep telefonları çalan zanlılar, daha sonra Türk vatandaşına ait otomobile binerek olay yerinden kaçmıştı. Vatandaşın öldürülmeden önce dövüldüğüne işaret eden Rus polisi, biri kadın olmak üzere 3 kişiyi yakaladıklarını kaydetti. Çetenin daha önce de Moskova’da bir kaç cinayete karşıtığı belirlendi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Moskova Emniyet Müdürlüğü, “Polisin araştırmasına göre, çete planlı şekilde cinayeti yapmış. Önce kadın Türk vatandaşıyla tanışmış, güvenini kazandıktan sonra evine girmiş ve durumu inceledikten sonra diğer çete üyelerini telefonla eve çağırmış.” bilgisini verdi.
Katil zanlıları kadın ve bir erkeğin Kuzey Kafkasya, diğerinin ise Vladimir bölgesinden Moskova’ya geldiği kaydedildi. Polis evde yaptığı aramalarda bir adet tabanca, Türk vatandaşına ait cep telefonları ve otomobil anahtarı buldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER