ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 10:10

Mısırlı gösterici gözyaşları içinde Erdoğan'a seslendi


Fransa'nın başkenti Paris'te yaşayan Mısırlılar, ülkelerindeki darbeye karşı protesto gösterilerine devam ediyor.

Paris'in ünlü Trocadero meydanında darbenin gerçekleştiği 3 Temmuz tarihinden itibaren eylemlerini sürdüren Mısırlılar, Batı ülkelerinin Mısır tutumunu eleştirerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan cumhurbaşkanları Muhammed Mursi'nin serbest bırakılması için devreye girmesini istedi.

Dün düzenlenen gösteride gözyaşları içerisinde Başbakan Erdoğan'a seslenen Rıdvan Hüseyin, "Erdoğan'a çok teşekkür ediyorum. Hiç kimse samimi değil ama Sayın Erdoğan Mısır'a ve Mursi'ye karşı her zaman samimiydi. Nerede Cumhurbaşkanı Mursi şimdi, o bunu hak edecek ne yaptı. Sayın Erdoğan lütfen Mursi'yi bırakmayın, onu bulun. Size çok ama çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Fatıma Zehra ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dünyada Mısır'daki darbeye karşı çıkan tek lider olduğunu vurgulayarak, "Erdoğan Mısır'daki tutumu ve söylemleriyle tarihe adını yazdırdı. Bütün Türk halkına çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Mısır'ın yanı sıra Türkiye, Suriye ve Cezayir bayrakları taşıyan göstericiler, "Mursi'yle demokrasi", "Cumhurbaşkanı Mursi", "Diktatör Sisi" sloganları attı.

Bu arada gösteriye katılan gelin ve damat ise çevrediklerin ilgi odağı oldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER