ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Ağustos 2014 Perşembe 21:07

Mısır'daki ateşkes görüşmeleri

Mısırdaki ateşkes görüşmeleri

Filistinli gruplarla İsrail arasındaki ateşkes müzakereleri için Mısır'da bulunan İsrailli heyetin, durum değerlendirmesi için ülkesine döndüğü bildirildi.İsrailli diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Mısır'ın başkenti Kahire'de yürütülen ateşkes müzakerelerine katılan İsrailli heyet, durum değerlendirmesi için ülkesine döndü. Heyetin, İsrail'deki görüşmelerinin ardından bu akşam tekrar Mısır'a gideceği belirtildi.

Öte yandan İsrail Kanal 2 televizyonunda yer alan habere göre heyet, Başbakan Binyamin Netanyahu ve Savunma Bakanı İsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon ile görüştü. Ateşkes konusunda, Filistinli gruplar ile İsrail heyetleri arasında, ihtilaflar olduğu iddia edildi.

Altı kişiden oluştuğu kaydedilen İsrail heyetinde, İsrail Genel Güvenlik Servisi Başkanı (Şin Bet) Yoram Cohen, İsrail Savunma Bakanlığı üst düzey yetkilisi Amos Gilad ile Başmüzakereci Yitzhak Molcho'nun bulunduğu ifade edilirken geri kalan üyeler hakkında bilgi verilmedi.

Günlerce saldırılara maruz kalan Gazze'de, Mısır'da devam eden ateşkes müzakerelerine katılan heyete destek gösterisi düzenlendi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER