ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ağustos 2014 Pazar 23:01

Mısır'da "polislere işkence" davası ertelendi

Mısırda "polislere işkence" davası ertelendi

Mısır'da HAP Genel Sekreteri Biltaci'nin de aralarında bulunduğu 4 kişinin, "polislere işkence" iddiasıyla yargılandığı davanın duruşması ertelendi.


Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Polis Akademisi'nde görülen davada Kahire Ceza Mahkemesi, Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci ile diğer 3 sanığın "polislere işkence" iddiasıyla yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Duruşmada "Şahid Şadi Visam'ın ifadesinde 180 derece değişiklik var. Mahkeme bize söz hakkı vermediği için ithamlara karşılık veremiyoruz ama olsun Allah bize yeter" diyen Biltaci, mahkeme heyeti tarafından "hakaretle" suçlandı.

Biltaci, suçlamaları reddederken, savunma heyeti de "Allah bize yeter" ifadesinin pek çok davada yargılanan ve hastalığı nedeniyle salı günü ameliyat olması gereken Biltaci'nin yaşadığı zulmü ifade etmek amacıyla kullanıldığını kaydetti.

HAP Genel Sekreteri Biltaci, Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak yöneticilerinden Safvet Hicazi ve darbe karşıtları tarafından Rabiatul Adeviyye Meydanı'nda kurulan sahra hastanesinde görev yapan doktorlar Muhammed Mahmud Zanati ve yardımcısı Abdulazim İbrahim, "2 polisi kaçırarak darbe karşıtlarının gösteri yaptığı Rabiatul Adeviyye Meydanı'nda zorla alıkoyma ve işkence yapma" suçlamasıyla yargılanıyor.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER