ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 07:14

Mısır'da günün bilançosu: 3 kişi öldü 27 kişi yaralı

Port Said'de meydana gelen şiddet olaylarında 3 kişi öldü, 27 kişi yaralandıMısır'ın kuzeyindeki Port Said kentinde meydana gelen şiddet olaylarında 3 kişinin öldüğü 27 kişinin yaralandığı bildirildi.
Hastane kaynaklarından alınan bilgiye göre, Kahire'de demokrasi yanlılarına ateş açılması sonucu hayatını kaybeden bir kişinin cenaze töreni sırasında darbe karşıtları ile yanlıları arasında çatışma çıktı. Olayda silahla vurulan Muhammed Atıyye (18) isimli genç hayatını kaybetti.

Muhammed Halid Abdu (25) isimli kişinin de Port Said'in kuzeyindeki Zuhur bölgesinde İslami eğilimli kişilere ait dükkanların ateşe verilmesi sonucu yanarak öldüğü, silahlı saldırıda göğsünden vurulan Şerif Razı'nın ise (28) kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.

Görgü tanıkları, kimliği henüz belirlenemeyen onlarca kişinin, iftar öncesi Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) destekçilerine ait olduğu ifade edilen birçok dükkana saldırdığını ileri sürdü.

Port Said Emiri Hastanesi'ne 21, Al Süleyman Hastanesi'ne 5 ve Er-Ramd Hastanesi'ne de 1 yaralı getirildiği, bu kişilerin silah ve kesici aletlerle yapılan saldırı sonucu yaralandığı kaydedildi.

Port Said'teki olaylara ilişkin Mısır makamlarından henüz resmi açıklama yapılmadı.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER