ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 14:51

Mısır İçişleri Bakanı: Gerçek mermi kullanmadık


Mısır İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim, başkent Kahire’de dün başlayan gösteriler ve şiddete dönüşen olaylarda güvenlik güçlerinin gerçek mermi kullanmadığını savundu.

Mısır İçişleri Bakanı İbrahim, olaylar ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Bakan İbrahim, askeri yönetim karşıtı kalabalığın gerçek mermi ile ateş açtığını ve çok sayıda güvenlik görevlisinin yaralandığını aktardı. Olayları Müslüman Kardeşler taraftarlarının başlattığını savunan Mısırlı Bakan, İskenderiye şehrinde de caminin üzerine çıkan göstericilerin polise ateş açtığını ifade etti.

Göstericilerin Kahire’de 6 Ekim köprüsünü kapatmaya çalıştığını kaydeden Mısır İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim, polisin göz yaşartıcı gazla müdahale ettiğini belirtti. İbrahim, göstericilerin ise gerçek mermi ve saçma ile güvenlik güçlerine ateş açtığını iddia etti.

Güvenlik güçlerinden de yaralananlar olduğunu söyleyen Bakan İbrahim, 2 polisin gerçek mermi ile yaralandığını bildirdi.

Rabiatül Adeviyye meydanındaki göstericilere de seslenen Bakan İbrahim, "Hepimiz Mısırlı ve kardeşiz. Olayları bitirmemiz lazım.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER