ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2014 Salı 22:35

Michael Douglas'tan barış çağrısı


Birleşmiş Milletler (BM) Barış Elçisi Michael Douglas, gençlere, silahların kontrolünü teşvik etmek ve barış için sosyal ağlarını kullanma çağrısında bulundu.

Amerikalı aktör Michael Douglas, BM Silahsızlanma İşleri Ofisi (UNODA) ve BM İletişim ve Halkla İlişkiler Ofisinin (DPI) ortaklaşa düzenlediği ''Silahsızlanma Eylemi İçin Yapabileceğiniz 10 Şey'' adlı kitabın sunumuna katıldı.
BM genel merkezinde, barış elçisi sıfatıyla yaptığı konuşmada, ''gençliğin dünyayı değiştirme gücü olduğu''nu belirten Douglas, gençlerden, sosyal ağları barış ve silahsızlanma için kullanmalarını isteyerek kitle imha silahlarının yarattığı tehdit konusunda, gençlerin, bilinçlendirmede kritik bir rol alabileceğini ifade etti.
Douglas, terörizmin ve küçük miktarda bir plütonyumun kirli bombaya dönebilme ithimalinin üzerinde durulması gereken önemli bir konu olduğunu anlatarak, ''Yaşadığım süre içinde, nükleer silahların ortadan kaldırılmış olduğunu görmeyi umuyorum'' dedi.

Nükleer silahların tehlikesine işaret eden Douglas, babası Kirk Douglas'ın Belaruslu ve Çernobil'e yakın bir köyden yerden olduğunu hatırlattı.

1998 yılından bu yana BM barış elçisi olan Michael Douglas, BM'deki birçok silahsızlanma kampanyasında yer aldı. Bugünkü toplantıya Douglas dışında, BM Silahsızlanma Yüksek Temsilcisi Angela Kane ile İletişim ve Halkla İlişkilerden Sorumlu BM Genel Sekreter Yardımcısı Başkanı Peter Launsky-Tieffenthal da katıldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER