ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 17:11

Merkel NSU kurbanların yakınlarını ağırlayacak


Almanya Başbakanı Angela Merkel, Neonazi NSU terör örgütü tarafından öldürülenlerin yakınları ve kurbanları Başbakanlık Binası'nda ağırlayacak. Federal Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, görüşmenin tarihi yakın zamanda açıklanacağını söyledi. Diğer taraftan Merkel ise bir program çerçevesinde özle hayatından bilgiler paylaştı.

Federal Hükümet Sözcüsü Devlet Müsteşarı Steffen Seibert,Başbakan Angela Merkel'in Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütünün kurbanları ve yakınlarını ağırlayacağını söyledi. Başbakanlıkta gerçekleşecek görüşmenin tarihi henüz tam belirlenmediğini ifade eden Seibert, yakın zamanda detayları paylaşacağını belirtti.

Diğer taraftan ise Hristiyan Demokrat Birlik Partili (CDU) Başbakan Merkel, Brigitte dergisinin Berlin'deki Maxim Gorki Theater'de düzenlediği programa katıldı. Merkel, ana muhalefet din, siyaset ve eşi Prof. Joachim Sauer ile ilgili soruları cevapladı. Kendisini feminist olarak tanımlamadığını belirten Merkel'e eşi Prof. Joachim Sauer'e işi ile ilgili danışıp danışmadığı soruldu. Merkel ise, “Bazen o kendisi bir şeyler söyler. Eğer bir şey söylediyse, soruna işarettir.” cevabını verdi.

Merkel ayrıca konuşmaları sırasında ellerini tutuş tarzının sorulması üzerine, bunu kimseden öğrenmediğini, belki de simetri hassasiyetinden kaynaklandığını belirtti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER