SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2014 Pazartesi 18:24

Merkel, İngiltere'yi gözden çıkardı

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/merkel-cameron-1482390-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/merkel-cameron-1482390-622x360.jpg
Merkel, İngiltereyi gözden çıkardı

Alman Başbakan Angela Merkel, göçmen işçilerin serbest dolaşımı hakkındaki yaptırımlar için uzlaşmak yerine, İngiltere’nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğinden çıkmasını tercih edeceğini açıkladı.


Der Spiegel’e göre, Almanya göçmen yasalarının korunması için İngiltere’nin AB üyeliğini gözden çıkardı.

İngiltere Başbakanlığı’ndan ise iddialarla ilgili yorum yapılmadı. Başbakan David Cameron’ın Birleşik Krallık’ın AB üyeliği kararı için referanduma gitmeden önce ada koşullarının AB ile müzakere edilmesi taraftarı olduğu biliniyor. 

Cameron, AB ile göçmen yasalarının tekrar gözden geçirilebileceğini açıklarken, Der Spiegel, Merkel’in İngiltere’nin göçmen reformunda ısrarcı tavrına devam ettiği takdirde AB üyeliği için verdiği desteği geri çekeceğini yazdı. 

Sunday Times gazetesi ise Almanya’da düşük vasıflı göçmen işçilere ulusal sigorta numaraları konusunda sınırlar getirilerek, ülkenin işçiler için verilen önergeyi çoktan reddettiğini ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

Küçük çocuk kız kardeşini başından vurdu

SONRAKİ HABER

Sabrı tükeniyor

YORUM YAZ
1 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - eray erdem:03 Kasım 2014, Pazartesi 12:58

    bizleri ortak düşman ilan edip bizimle uğraşmasanız siz çoktan birbirinize girmiştinizya yine ALLAH ın izniyle bitişiniz yakındır.