ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Mayıs 2014 Perşembe 12:30

Merkel, Erdoğan'ın ziyaretine ne dedi?

Merkel, Erdoğanın ziyaretine ne dedi?

Almanya Başbakanı Angela Merkel, "Eminim ki Başbakan, cumartesi günü sorumluluk ve hassasiyet duygusuyla hareket edecektir" dedi.


Almanya Başbakanı Angela Merkel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Mayıs'ta Köln'e yapacağı ziyaretle ilgili olarak, "Eminim ki Başbakan, cumartesi günü sorumluluk ve hassasiyet duygusuyla hareket edecektir" dedi.

Passauer Neue Presse gazetesine verdiği demeçte gündeme ilişin açıklamalarda bulunan Merkel, soru üzerine, Başbakan Erdoğan'ın hafta sonundaki Köln ziyaretiyle Türk vatandaşlarına hitaben yapacağı konuşmayı değerlendirdi.
Merkel, Erdoğan'ın yapacağı konuşmayla ilgili, "Türkiye'de yaşanan son gelişmeler ışığında bunun doğru bir sinyal olacağını düşünüyor musunuz?" sorusuna, şu karşılığı verdi:

"Başbakan Erdoğan, geçmişte de Köln ve Berlin'de bu tür konuşmalar yaptı. Eminim ki Başbakan, cumartesi günü sorumluluk ve hassasiyet duygusuyla hareket edecektir."

Başbakan Erdoğan'ın, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) 10. yıl etkinliğine katılmak için 24 Mayıs'ta Almanya'yı ziyaret etmesi bekleniyor. Başbakan Erdoğan, UETD etkinliğinin düzenleneceği Köln Lanxess Arena'da, Türk vatandaşlarına hitap edecek.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER