ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Nisan 2014 Pazartesi 19:17

Mekke Ramazan'a hazırlanıyor

Mekke Ramazana hazırlanıyor

Yaklaşan Ramazan ayında geçen yıla kıyasla yüzde 15 daha fazla ziyaretçi bekleyen Mekke şehrinde hazırlıkların tüm hızıyla sürdüğü bildirildi.


Yaklaşan Ramazan ayında geçen yıla kıyasla yüzde 15 daha fazla ziyaretçi bekleyen Mekke şehrinde hazırlıkların tüm hızıyla sürdüğü bildirildi.

Arab News’in haberine göre Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi Başkanlığı, Mekke Belediyesi, Hac ve Sağlık Bakanlıkları yetkililerinden oluşan heyet, ziyaretçilere her türlü kolaylığın sağlanması amacıyla stratejik planlama çalışmalarına başladı.

Mekke Belediyesi kamu sağlığı müdürü Muhammed Haşim Fevati, kutsal beldede halkın sağlığının ilk sırada geldiğini ve tüm restoran ve lokantalardaki teftişleri sıkılaştırdıklarını söyledi. Fevati, son teftişlerle Mekke’de kurallara uymayan yaklaşık 400 restoranın kapatıldığını belirtti.

Sivil Savunma’nın Mekke’de üç gün süren teftişi sonucunda da güvenlik kurallarına uymayan 174 otel ve apart otel tespit edildi. Yetkililer, teftişlerin Ramazan’ın yaklaşmasıyla daha da artacağı uyarısında bulundu.

Kabe etrafındaki genişleme çalışmalarının da devam ettiği ve birinci katın Ramazan’da hizmete açılacağı ifade edildi. Projeyle birinci katın kapasitesi 52 binden 105 bine çıkarılacak. Bunun yanı sıra 4 bine yakın yeni tuvalet hizmete girecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER