ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 18:41

Mehmet Sağlam Azeri Bakan ile görüştü


Azerbaycan'da düzenlenen 2'inci Kültürler arası Diyalog Forumuna katılmak amacıyla Bakü'ye gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) Başkan Vekili Mehmet Sağlam, Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanı Ebulfez Karayev ile bir araya geldi.
Karayev, Sağlam'ı Azerbaycan'da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek iki ülke arasındaki iyi ilişkilerden bahsetti. Karayev, Türkiye ve Azerbaycan arasında tarihi ve kültürel bağların çok sağlam temelleri olduğunu söyledi.
Mehmet Sağlam'da yapılan Diyalog forumunu kastederek başarılı geçen organizasyondan dolayı Karayev'i kutladı. Azerbaycan'ın son yıllardaki ekonomik ve sosyal alanlarda hızla yükselmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Sağlam, Atatürk'ün sözüne atıfta bulunarak Azerbaycan'ın sıkıntıda da sevinçte de her zaman yanında olduklarını bildirdi.

SAĞLAM TÜRKÇE OLİMPİYATLARI HAKKNDA BAKANA BİLGİ VERDİ
Mehmet sağlam Bakan Karayev'e bu yıl 11incisi düzenlenecek olan Türkçe olimpiyatları hakkında da bilgi verdi. Sağlam ''Dünyanın 140 ülkesinden 2 binden fazla öğrenci 500 öğretmen iki hafta süresince Türkiye'de kalarak hem Türkçe konuşacaklar hem de kültürümüzü öğrenecekler''dedi.
Sağlam, görüşmenin sonunda basına yaptığı açıklamada Azerbaycan'a kültür bakanlığının davetiyle geldiğini ve ülkede gerçekleştirilen kültürler arası diyalog konulu çok önemli bir foruma katılmak amacıyla bulunduğunu söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER