ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2012 Çarşamba 20:02

Medeniyetler Korosu Hamburg’da

Medeniyetler Korosu Hamburgda


 Barış misyonuyla 2007 yılında kurulan Antakya Medeniyetler Korosu Almanya turnesine Hamburg’da başladı.

Hamburg St.Gertrud Kilisesi'ndeki resmi ve dini yetkililer, diplomatlar, STK ve siyasi kuruluş temsilcilerinin de aralarında olduğu yaklaşık 800 seçkin davetli izledi. Söylediği ilahiler ve verdiği barış mesajları ile dakikalarca ayakta alkışlanan koro son ilahiyi başkonsoloslarla birlikte söyledi.

Koro yönetmeni Yılmaz Özfırat koronun misyonunun barış olduğunu belirterek, "Antakya Medeniyetler Korosu farklı dinlerden, kültürlerden, yaş grubundan ve aralarında doktor, mühendis, imam ve papaz gibi değişik mesleklerden kişilerden oluşuyor. Şu anda 130 kişi olan grubumuz 7 milyar olmaya, tüm dünyada barışın sağlandığı güne doğru gidiyor." dedi.

Başkonsolos Devrim Öztürk ise "Antakya Mediniyetler Korosu bu akşam Türkiye’nin medeniyetlerin beşiği olduğunu ve farklı dinlerden insanların birlik beraberlik içinde bir arada yaşayabileceklerini en güzel şekilde gösterdi." ifadelerini kullandı.

Hamburg konserinin organizatörü Hanseforum e.V Başkanı Okan Türkyılmaz koronun hedefinin özelde Antakya; genelde Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlamak olduğuna vurgu yaparken, "Türkiye’mizde halen var olan birtakım güzellikleri herkesle paylaşmak, onlara yeni ufuklar açmak, insanlarımızı doğruya ve güzelliğe çekip medeniyetler arasında köprüler kurmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER