ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Temmuz 2013 Cuma 16:45

Mecliste kucağa oturma skandalı!

Mecliste kucağa oturma skandalı!

İrlanda Meclisi'nde iktidardaki Fine Gael partisinin iki milletvekilinin karıştığı kucak skandalı günün konusu oldu.


Önceki gün kürtaja sınırlamalar getirilmesinin tartışıldığı Meclis oturumu sırasında Tom Barry adlı milletvekili yine aynı partiden arkadaşı olan Aina Collins adlı kadın milletvekilini yanından geçtiği sırada kolundan çekerek kucağına oturttu.

KADIN VEKİL TEPKİ GÖSTERMEDİ

Daily Telegraph'ın haberine göre, skandal "şaka" iktidardaki Fine Gael-İşçi Partisi koalisyonunun İrlanda tarihinde ilk kez kürtaja sınırlamalar getirmek üzere toplandığı önceki geceki oturumda meydana geldi. Sabaha kadar süren oturuma kısa bir ara verilmesinden sonra tekrar devam edilmek üzere milletvekillerinin yerlerine geçtiği sırada, Tom Barry sırasına gitmek üzere yanından geçen Aina Collins'i bir anda kolundan çekerek kucağına oturttu.


VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ


"TEK AMACIM ŞAKALAŞMAKTI"

Kadın vekil hiçbir şey olmamış gibi kucaktan kalkıp yerine gitti. Kucak "şakası"nı atlatmak o kadar kolay olmadı. Medyaya yansıyan görüntüler üzerine Tom Barry tek amacının şakalaşmak olduğunu belirterek, hem kadın milletvekilinden hem de kamuoyundan özür diledi.

Barry'nin partisi Fine Gael de "eşek şakası" olarak nitelenen "şaka"dan dolayı vekilin özür dilemesinin yeterli olduğunu ve başka bir cezai işlem uygulanmayacağını bildirdi. 

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER