SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2014 Çarşamba 21:02

Masum ve Barzani bir araya geldi

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/mesud-barzani-1446843-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/mesud-barzani-1446843-622x360.jpg
Masum ve Barzani görüştü

Irak Cumhurbaşkanı Fuat Masum, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ile bir araya geldi.


Irak Cumhurbaşkanı Fuat Masum, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ile bir araya geldi.

IKBY Başkanlığının resmi sitesinde yayımlanan açıklamaya göre Barzani'nin makamında gerçekleşen görüşmede, Irak'ın siyasi ve güvenlik durumu ile teröre karşı mücadele yolları ele alındı.

Masum ve Barzani, özellikle Erbil ile Bağdat arasındaki sorunların çözüm yolları üzerinde görüş alışverişinde bulundu. Barzani, Irak'ta yeni bir hükümetin göreve başladığına işaret ederek, Kürt bölgesinin 8 aydır ödenmeyen bütçedeki payının ve Peşmerge maaşlarının gönderilmesini istedi.

Fuat Masum da Irak ordusu ve Peşmerge güçlerinin, terör örgütü IŞİD'e karşı birlikte mücadele etmesinin önemine vurgu yaptı. Masum, Irak'taki bütün unsurların birlikte hareket etmesi durumunda terörün yenilgiye uğrayacağını kaydetti.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

İHH'den İsrail'e protesto!

SONRAKİ HABER

’’Türkiye saygı duymalı’’

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.