ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 15:31

Mahkeme salonunda hesaplaşma: 3 ölü


Filipinler’de mahkeme salonunda yaşanan olayda, hakkında suçlamalar bulunan bir Kanadalı 2 kişiyi ateş ederek öldürdü. Bir savcıyı da yaralayan saldırgan, daha sonra da mahkeme girişinde kendisini de vurarak intihar etti.

Filipinler’in orta kesimindeki Cebu şehrinde mahkemede yaşanan olayda 3 kişi öldü. 66 yaşındaki eski gazeteci Kanadalı John Pope, kendisi hakkında “zarar vermek, rahatsız etmek” suçlarında davacı olan kişi ve avukatını mahkeme salonunda vurarak öldürdü. Polis, Pope’un mahkeme salonuna gizlice iki tabanca soktuğunu açıkladı.

Yerel polis, saldırganın dördüncü kattaki mahkeme salonunda 2 kişiyi vurduktan sonra ikinci kata indiğini ve burada da bir savcıyı vurarak yaraladığını aktardı. Daha sonra zemin kata inen saldırganın burada da başka bir savcının ofisine girdiği ve aradığı kişiyi bulamadan çıktığı ifade edildi.

Mahkeme binasından çıkarken iki polis memuru ile karşılaşan John Pope, elinden ve bacağından vuruluyor. Polis, yere düşen saldırganın daha sonra silahını kendisine çevirerek intihar ettiğini kaydetti.

Saldırgan Pope, hastanede yaralarında ölürken, üzerinde iki tabanca çıktı. Polis, Pope’un yaraladığı savcının da onun hakkındaki “ölüm tehditleri” davasını yürüttüğünü açıkladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER