ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2014 Çarşamba 21:53

Madrid'de boğa güreşleri

Madridde boğa güreşleri

İspanya'nın başkenti Madrid'deki Las Ventas arenasındaki organizasyonda dün 3 matadorun yaralanması nedeniyle ertelenen boğa güreşlerine bugün devam edildi.


Las Ventas'da devam eden boğa güreşi etkinlikleri, arenada boğanın karşısına çıkacak sağlam matador kalmaması nedeniyle dün ertelenmişti. Güreşlere bugün program dahilinde devam edildi. 1929 yılından bu yana boğa güreşlerinin yapıldığı Las Ventas arenasının tarihinde dün 4'üncü kez yaşanan olayda, boğanın boynuz darbesiyle yaralanan matadorların devam edemeyecek durumda olmasından dolayı boğa güreşlerinin günlük programı ikinci turdan sonra durdurulmuştu.
Matadorlardan biri ilk turda sol ayağına aldığı boğanın boynuz darbesi sonucu yaralanırken, diğer ikisi ise ikinci turda dizinden ve sağ bacağından yara alarak boğa güreşini yarıda bırakmak zorunda kaldı. Önce arena kliniğinde, daha sonra hastanede tedavi gören matadorların sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı. Las Ventas'da en son 1979 yılında arenada matador kalmamasından dolayı boğa güreşleri iptal edilmişti.
Öte yandan Las Ventas'daki olaydan dolayı boğa güreşi karşıtı örgütler, özellikle internetteki sosyal paylaşım sitelerinde boğa güreşlerine karşı tepkilerini daha güçlü bir şekilde dile getirdi.
Las Ventas arenası önünde toplanan boğa güreşi seven bir grup ise İspanya'da kültürel değer sayılan boğa güreşine sahip çıktı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER