ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Aralık 2013 Pazar 00:21

Lübnan'ı tek başına bırakmayacağız

İtalya Başbakanı Enrico Letta, Lübnan'daki Suriyeli sığınmacılar için bulundukları yardımlara 50 milyon dolar ek yapacaklarını belirterek, "Lübnan'ı tek başına bırakmayacağız" dedi.


Letta, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Lübnan'da, Başbakan Necib Mikati ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, Lübnan yönetimiyle Suriyeli sığınmacılar için işbirliği halinde olacaklarını ifade etti.

Uluslararası toplumu, Suriyeli sığınmacılara özellikle de Lübnan'dakilere ek yardımlar yapmaya çağıran Letta, "Suriyeli sığınmacıları kamplarında ziyaret ettiğim için çok mutluyum. Lübnan yönetimine bölgeye gönderdiğimiz yardımlara 50 milyon dolar ilave edeceğimizi vurguladık" diye konuştu.


Başbakan Mikati ile bölgede meydana gelen gelişmelere dair görüşmelerde bulunduklarını aktaran Letta, Ortadoğu'daki barış sürecinin her zaman destekçisi olacaklarını kaydetti.


Mikati de İtalya'nın ekonomik ortaklarından biri olduğunu dile getirerek, Suriyeli sığınmacılar konusunda İtalyan yetkililerden söz aldıklarını dile getirdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER