ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Aralık 2012 Salı 20:59

Louisville ile Adapazarı kardeş şehir oldu

Louisville ile Adapazarı kardeş şehir oldu


ABD’nin Kentucky eyaletinin Louisville şehri ile Adapazarı Belediyesi arasında kardeş şehir anlaşması imzalandı.

Kentucky’de faaliyet gösteren Kentucky Türk-Amerikan Derneği (TAAK) ve Orta Atlantik Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu (MAFTAA) tarafından bir seneden beri sürdürülen görüşmeler netice verdi. Louisville Belediye Başkanı Grey Fischer ile Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli arasında kardeş şehir anlaşması imzalandı. Louisville’de gerçekleştirilen imza töreninin ardından bir konuşma yapan Süleyman Dişli, anlaşma sonrası iki şehir arasında eğitim ve kültür başta olmak üzere birçok konuda adımlar atılarak bağların güçlendirileceğini söyledi.

Anlaşmanın imzalanmasında katkısı olanlara teşekkür eden Adapazarı Belediye Başkanı “Özellikle eğitimde öğrenci değişim programlarıyla ileriye yönelik kalıcı ve birbirini anlayan toplumlar oluşturmak istiyoruz. Ayrıca bu anlaşmanın kişilere bağlı kalmaksızın devam etmesini temenni ediyoruz.” dedi.

Anlaşma töreninde belediye başkanlarının yanı sıra Kentucky milletvekilleri, işadamları, Adapazarı Belediye Meclis Üyeleri Ayhan Kayıkçı, Mahmut Arslan, eğitimci Remzi Cinemre, Turan Öztoprak ve Kentucky’da yaşayan çok sayıda Türk vatandaşı hazır bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER