SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Kasım 2014 Pazar 19:29

Boris Johnson'a aşure ikram edildi

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/londra-buyuksehir-belediye-baskani-boris-johnsona-1488674-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/londra-buyuksehir-belediye-baskani-boris-johnsona-1488674-622x360.jpg
Londra Büyükşehir Belediye Başkanı Boris Johnsona aşure ikram edildi

İngiltere’nin başkenti Londra’nın Büyükşehir Belediyesi’nde her yıl Muharrem ayında düzenlenen geleneksel aşure ikramı, şehrin büyükşehir belediye binasında yapıldı.


İngiltere’nin başkenti Londra’nın Büyükşehir Belediyesi’nde her yıl Muharrem ayında düzenlenen geleneksel aşure ikramı, şehrin büyükşehir belediye binasında yapıldı.

Sosyal toplum derneği Dialogue Society’nin düzenlediği aşure ikramı, Londra Büyükşehir Belediyesi’nin her ay yaptığı ‘Başkan’a Sorular’ oturumunun ardından gerçekleşti. Londra Büyükşehir Belediye Başkanı Boris Johnson, Büyükşehir Belediyesi Alt Kurul üyeleri ve belediye çalışanlarının katıldığı etkinlikte toplam yüz kişiye aşure ikramı yapıldı.

Başkent Londra’da, aşurenin her yıl gönüllüler tarafından ikram edildiğini öğrenen Londra Büyükşehir Belediyesi encümen üyeleri ve çalışanları yapılan faaliyeti, insanları birbirine yakınlaştıracak ve komşuluk ilişkilerini arttıracak bir toplum hareketi olarak değerlendirdi.

İngiltere’de ‘Nuh’un Puding’i olarak da bilinen aşurenin hikayesinin çok etkileyici olduğunu vurgulayan kurul üyeleri, Londra'nın dünyanın en çok kültürünü bir arada bulunduran kent olduğunu ve böyle bir etkinliğin burada düzenlenmesinden memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Turnuvada katliam: 55 ölü

SONRAKİ HABER

Mülteciler Türkiye'ye gönderildi

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.