ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mayıs 2014 Pazartesi 09:45

Lise ve üniversite birlikte biter mi?

Lise ve üniversite birlikte biter mi?

9 çocuklu bir ailenin kızı... Sıra dışı bir hayat...


16 yaşındaki Grace Bush, Florida'da yalnızca çalışkan öğrencilere üniversite ve liseyi birlikte okuma imkânı sağlayan okuldan iki diplomayla mezun oldu. Hayali bir gün ABD Adalet Bakanı olmak..

ABD'nin Florida eyaletinde yaşayan 16 yaşındaki Grace Bush adlı öğrenci bir hafta aralıkla lise ve üniversite diploması alarak olağanüstü bir başarıya imzaya attı. Sabah'ın haberine göre Bush, geçtiğimiz cuma günü Florida Atlantik Eğitim Kurumu'nun üniversitesinden Ceza Hukuku lisans diploması aldı. Başarılı öğrenci, aynı eğitim kurumunun lise bölümünden gelecek mezuniyet belgesini ise bu cuma günü alacak. Bush bu başarısını, belirli şartları yerine getiren öğrencilere aynı anda hem lise hem de üniversite derslerini alabilme imkanı sunan bir program sayesinde gerçekleştirdi. "13 yaşında başladığım programı, yaz dönemlerinde de aldığım dersler sayesinde 4 yıldan kısa bir sürede bitirmeyi başardım" diyen Bush bundan sonraki hedefinin de yine hukuk alanında bir master derecesi almak olduğunu söylüyor. 9 çocuklu bir ailenin 3'üncü kızı olan Grace Bush, başarısını haber yapan gazetecilere de "Bir gün ABD'nin adalet bakanı olacağım" diyerek hedefini yüksek tuttuğunu anlattı. Bush'un ailesi ise kızlarının başarısından memnun. Grace'in 2 yaşında okumaya başladığını söyleyen annesi kızının koyduğu hedeflere ulaşacağından emin olduğunu bildirdi.

Günde sadece 6 saat uyuyor 

9 çocuklu ailenin kızı olan Grace Bush iki diplomayı birden alabilmek için oldukça disiplinli bir yaşam sürdüğünü ancak hiçbir zaman hobilerinden de vazgeçmediğini söylüyor. Bush her sabah 05:30'da yataktan kalktığını, iki farklı orkestrada flüt çaldığını söylüyor. Günde 6 saat uyuyan Bush "Bazen çocukluğumu yaşayamadığımı düşünsem de mutluyum" diyor.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER