ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 18:21

Libya'da patlama: 12 ölü

Libyada patlama: 12 ölü


Libya’nın Bingazi kentinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda en az 12 kişinin hayatını kaybettiği, onlarca kişinin de yaralandığı bildirildi. Ölü sayısının zaman içinde artabileceği kaydedildi.

Kuzey Afrika ülkesi Libya’nın Bingazi kentindeki Al-Jala Hastanesi yakınlarında bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda en az 12 kişinin hayatını kaybettiği, onlarca kişinin de yaralandığı bildirildi.

Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada hayatını kaybedenlerin 2’sinin çocuk olduğu belirtildi. Al-Jala Hastanesi yakınlarında bulunan ve gün içinde oldukça yoğun olan bir alanda bomba yüklü aracın infilak etmesi suretiyle gerçekleştirildiği belirtilen saldırının çok sayıda ölü ve yaralıya sebep olduğu, fakat henüz net bir sayının belirtilmesinin mümkün olmadığı belirtildi. Şu an için 12 olarak kaydedilen ölü sayısının zaman içinde artabileceği ifade edilirken, yaralıların durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. Bir görgü tanığının ifadesinde,’Koşan ve vücutlarından kopan parçaları toplayan insanlar gördüm.’ şeklindeki söylemi saldırının vahametini gözler önüne serdi. Yetkili mercilerin ise saldırı hakkında daha fazla detay bilgi vermekten kaçındığı kaydedildi.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER