ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 14:29

LDP'den cami yangını tepkisi


İngiltere’nin başkenti Londra’da Çarşamba sabahı meydana gelen cami yangınına Liberal Demokrat Parti’den sert tepki geldi.

Liberal Demokrat Parti Avrupa Parlamentosu milletveki adayı Dr. Turhan Özen ve Kuzey Londra Hornsey & Wood Green Milletvekili Lynne Featherstone yaptıkları yazılı açıklamada, polisin sabotaj şüphesi doğru çıkarsa durumun endişe verici olduğuna dikkat çekti.

Dr. Turhan Özen açıklamasında, “Muswell Hill’de bir terör suçu işlenmiş olma ihtimali nedeniyle çok endişeliyim. Eğer polisin ve itfaiyenin Bravenese Toplum Merkezi’nde çıkan yangının sebebi ile ilgili şüpheleri doğru çıkarsa liberal demokrasi düşmanları, nefret ve kin üzerine kurulu gündemlerini gerçekleştirmek adına ahlak ve vicdandan uzak olduklarını göstermiş olacaklar.” dedi.

Londra’nın liberal ve hoşgörülü, farklı geçmiş ve kültürden gelen insanlara karşı misafirperver bir şehir olarak kalmasının hayati önemde olduğunu belirten Özen açıklamasında, “Bu harika şehrimiz Londra’nın, bir çok-kültürlülük merkezi, din, inanç ve ifade özürlüğüne değer verenler için bir cennet olarak kalmasını isteyen tüm Londralılardan istirhamım, kendilerine benzemeyen herşeyi yok etmek isteyen bu dar görüşlü aşırı uçların yaptıklarını lanetlemek için bana katılmaları.” görüşlerine yer verdi.

LYNNE FEATHERSTONE: TÜM TOPLUMA YAPILMIŞ BİR SALDIRI

Liberal Demokrat Parti Kuzey Londra, Hornsey ve Wood Green Milletvekili Lynne Featherstone da açıklamasında Al-Rahma Uslamic Centre ve Bravenese Center’ın yanmasından dolayı üzgün olduğunu belirterek, yanan Merkez’in Somali Bravenese toplumu için önemli bir danışma, eğitim ve destek servisi verdiğini hatırlattı.

Yangının bir nefret saldırısı olduğu ile ilgili haberlerin rahatsız edici olduğunu kaydeden Featherstone, “Eğer doğruysa, bu tüm toplumumuza yapılmış bir saldırıdır. Bina benim seçim bölgemde değil ama benim bölgemde oturan birçok insan tarafından kullanıldığını biliyorum. Onlar adına acı ve üzüntümü ifade etmek istiyorum." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER