ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Ocak 2014 Çarşamba 08:59

Kuzey Irak'ta yeni yıl coşku ile kutlandı


Kuzey Irak'ın Erbil şehrinde yeni yılın gelişi coşku ile kutlandı. Vatandaşlar, akşamın erken saatlerinden itibaren şehrin Şaneder Parkı'nda toplandı.

Erbilliler, yeni yılın ilk saniyelerini halay çekerek kutladı. Binlerce havai fişekten oluşan gösteri, halktan büyük ilgi gördü. İzleyiciler, gösteriyi cep telefonları ile kayda aldı.

Erbil Valisi Nevzad Hadi, yeni yılı kutlamak için vatandaşlar arasındaydı. Halkın yeni yılda güzel vakit geçirmesi amacı ile düzenledikleri organizasyon için 20 milyon dolar harcadıklarını aktaran Erbil Valisi, şehrin 2014'te Arap ülkelerinin turistik başkenti olması için bütün hazrılıklarını tamamladıklarını belirtti.

Şevket Kadir isimli vatandaş, Erbil'in turistik başkent olmasının tarihi bir olay olduğunu, bu nedenle şehri Arap ülkelerine ve dünyaya tanıtabilme fırsatının iyice değerlendirilmesini ümit ettiğini ifade etti.

Irak'ın güneyindeki Basra'dan gelen Ahmed Mustefa, Basra'da çıkan kargaşalar yüzünden yeni yıl kutlanmadığını, ailesi ile Erbil'de güzel bir vakit geçirdiğini ifade etti. Ağrı'dan gelen Serhat Çekim ise yeni yıldan barış ve huzur beklediğini, Türkiye'de yaşayanlara huzurlu bir yaşam temenisinde bulunduğunu söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER