ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 15:33

"Kuseyr'de binden fazla yaralı kurtarılmayı bekliyor"


Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Milli Koalisyonu(SMDK) Basın Merkezi yaptığı açıklamada, Hizbullah ve İran destekli Esed ordusu tarafından bombalanan Kuseyr'de binden fazla yaralının acil yardım beklediğini duyurdu. Açıklamada yaralıların kurtarılması için uluslar arası kamuoyunun bir an önce hareket etmesi gerektiği vurgulandı.

Esed ordusu ile muhalifler arasında Kuseyr'de şiddetli çatışmalar devam ederken, şehrin bir facia ile karşı karşıya olduğu belirtildi. Savaş uçakları ve füzeler ile bombalanan şehirde yaralı sayısının bini aştığı kaydedildi. Halkın gıda ve tıbbi malzeme ihtiyacının had safhada olduğu, durumun daha da kötüye gitmemesi için acil önlem alınması gerektiği belirtildi.

SMDK Basın Merkezi Müdürü Halid El Salih yaptığı açıklamada, Hizbullah milisleri ve İranlı subayların desteği ile Kuseyr'de büyük bir insanlık trajedisi yaşandığını ifade ederek, şehirde binden fazla yaralının kurtarılmayı beklediğini kaydetti.
Özgür Suriye Ordusu, Hizbullah milisleri ile Esed yönetimine ait savaş uçaklarının bombardımanın yanı sıra şehre füzeler yağdırdığını duyurdu

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER