ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 21:24

Kurtarılan Suriyelilerin görüntüleri dağıtıldı


Fethiye'den Yunanistan'a kaçmak isterken bindikleri sürat botu kayalıklara çarparak batma tehlikesi geçiren Suriye uyruklu 13 kişinin kurtarılma görüntüleri basına dağıtıldı.

Bir ihbarı değerlendiren Marmaris Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı ekipleri, yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Rodos Adası'na geçmek isteyen Suriye uyruklu 3'ü çocuk, 3'ü kadın, 7'si erkek 13 kaçağın bulunduğu ''Doral'' isimli sürat botunu takibe almıştı. Kayalıklara çarparak Peksimet Adası Kurtoğlu burnunda su alarak batmak üzere olan botta bulunan 13 kişi, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince kurtarılmıştı. Olayda botun kaptanının ise kaçtığı bildirilmişti.

Basına dağıtılan kurtarma görüntülerinde, Marmaris Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı ekiplerinin su içindeki çocuk ve kadınları kurtarmak için gösterdikleri çaba görülüyor. Ekipler tarafından önce uzun süre ağlayan 3 bebek kurtarılarak Sahil Güvenlik botuna alınırken, daha sonra kadın ve erkekler kurtarılıyor.

Islanan kaçaklara battaniye ve yiyecek veren ekipler, sağlık sorunu yaşamamaları için ellerinden gelen çabayı gösteriyor. Bota gelen 112 Acil Servis ekipleri de hamile olduğu öğrenilen iki kadını muayene ediyor.

Bu arada kaçakların sınır dışı işlemlerinin Fethiye Emniyet Müdürlüğü'nde devam ettiği öğrenildi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER