ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 13:42

Kuran-ı Kerim dekorasyonlu Mcdonald's

Kuran-ı Kerim dekorasyonlu Mcdonalds

Afganistan'da Başkent Kabil'in en işlek caddelerinden birinde ilk McDonald's hizmete girdi.


Afganistan ’da uzun yıllar devam eden savaş sonrası Amerika Birleşik Devletleri ’nden ülkesine geri dönen bir Afganlı girişimci başkent Kabil’de ilk Amerikan “Fast Food” hızlı yemek restorantını hizmete açtı.

Olası Taliban saldırılarının gölgesinde açılan bu ilk Amerikan tarzı yemeğin gelecekteki akıbeti ise bilinmiyor.

Böyle cesur bir girişime imza atan Firuz adlı Afganlı işadamı saldırılardan ve tehditlerden korkmadığını vurgulayarak, "Benim açtığım Afgan Mcdonald’sı Amerikan değil" açıklamasını yaptı.

İki Mc Donald’s arasındaki farkın sadece Donalds'lardan birinin küçük diğerinin ise büyük harfle yazıldığı göze çarpıyor. Renk tonu ve menünün tamamını Amerikan usulü yapan Afganlı hızlı yemek girişimcisi müşterilerinin çoğunun da gençler ve Kabil’de yaşayan Ruslardan oluştuğunu söyledi.

Afganlı işletmeci kendi Mc Donald'sında ayrıca Afgan yemekleri de yapıldığını hatırlatarak, "Mönülerimizde halkımın damak tadına hizmet edecek geleneksel pirinç pilavlı yemekler de mevcuttur" dedi.

El Mundo gazetesinde yer alan haberde, Afgan Mc Donald’sın da müşterilerin kuyruk yaparak yemek sırasına girmediği, iç dekorasyonun çoğunun Kuran'dan ayetler içeren yazılardan oluştuğu ifade edildi. Mc Donald’s da ayrıca kadınlar ve erkeklerin ayrı oturması için iki salonun bulunduğuna dikkat çeken gazete Amerikan Afgan motifleri taşıyan bu restorantın şimdilik iyi işlediği ve ülke geneline yayılabileceğini belirtti. 

KAYNAK:
Ajanslar
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER