ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2014 Pazar 07:47

Kupa finaline devlet liderlerinden yoğun ilgi

Maracana stadında oynanacak final maçına çok sayıda devlet lideri ve ülke temsilcisinin katılması bekleniyor.


Brezilya’nın ev sahipliği yaptığı FIFA 2014 Dünya Kupası turnuvasında, 13 Temmuz’da Maracana stadında oynanacak final maçına çok sayıda devlet lideri ve ülke temsilcisinin katılması bekleniyor.

Ülkedeki kupa karşıtı protestolarla oluşan olumsuz havanın yumuşaması nedeniyle kupa finaline daha çok liderin ilgi göstereceği belirtilirken şu ana kadar Rusya, Kenya ve 12 Güney Amerika ülkesi liderleri katılımlarını duyurdular. Ayrıca Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff tarafından resmi olarak davet edildikleri bilinen Fransa Devlet Başkanı Hollande ve Güney Afrika lideri Jacob Zuma’nın da davete iştirak etmeleri bekleniyor.

Final maçının ertesi günü Brezilya’da düzenlenecek BRICS toplantısı sebebiyle Hindistan ve Çin liderlerinin de tribünlerde hazır bulunması öngörülüyor. Turnuva’nın ilk on günü geride kalırken kupa vesilesiyle Brezilya’yı şu ana kadar Almanya Başbakanı Merkel, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Kolombiya lideri Juan Manuel Santos, Birleşik Krallık Prensi Harry ve bazı Afrika ülke liderleri ziyaret etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER