ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 09:51

Kumar borcu mu vardı?

Kumar borcu mu vardı?

Hastanede tedavi altında tutulan ve sessizliğini koruyan Mehmet D.'nin, ifadesini avukat aracılığıyla vermek istediği belirtildi.


Almanya'nın Köln kentinde operasyonla sonlanan kreşte rehin alma olayıyla ilgili soruşturma devam ediyor. Kreş müdürü Ulrich W.'yi (51) 10 saat boyunca rehin alan Mehmet D.'nin(47) eylemi gerçekleştirme nedeni olarak, zanlının maddi problemler yaşadığı şüphesi ön plana çıktı. Polis ve savcılık açıklamalarında belirtilen bu görüş, Mehmet D.'nin tanıdıklarının "Kumar oynuyordu" şeklindeki ifadeleriyle daha da kuvvet kazandı.

MADDİ DURUMU KÖTÜYDÜ

Böbrek ve kalp rahatsızlığı olan Mehmet D.'nin tanıdıkları uzun süredir işsiz olduğunu ve zamanının çoğunu evinin yakınında bulunan salonlardaki kumar otomatlarında geçirdiğini söyledi. Olay günü Mehmet D.'nin eşi Meral'e, bir iş bulduğunu ve görüşmeye gittiğini belirterek evden çıktığı öğrenildi. Ardından kreşe gelen Mehmet D.'nin, çocuğu kaydettirmek bahanesiyle odasına girdiği müdür Ulrich W.'ye bıçak çekip para istediği ve sonra da bacağından yaralayıp rehin aldığı belirtildi. Mehmet D. ile kreş müdürünün bu olaydan önce hiç bir bağlantılarının da bulunmadığı belirlendi. Mehmet D.nin 3 ve 5 yaşlarında iki erkek çocuğunun başka bir kreşe kayıtlı olduğu kaydedildi.

SESSİZLİĞİNİ KORUYOR

Şu anda Fröndenberg Cezaevi Hastanesi'nde tedavisi süren Mehmet D., sessizliğini koruyor. İfade için avukat talebinde bulunan zanlı hakkında Köln Savcılığı tarafından, 'Tehditle adam kaçırma ve tehlikeli yaralama' suçlarından tutuklama emri çıkartıldı. Mehmet D.'nin yaraladığı rehine kreş müdürü Ulrich W. , tedavisinin yapıldığı hastaneden dün taburcu edilmişti. 

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER