ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 14:42

"Kudüs, sadece Filistinlilerin meselesi değil"


İslam İşbirliği Teşkilatı’nın (İİT)Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı’na katılan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, basına açıklamada bulundu. Toplantıyı izleyen gazetecilere konuşan Davutoğlu, Filistin sorunun dünyanın ortak davası olduğunu vurguladı.

“Azerbaycan’ın bütün uluslararası forumlarda aktivitelerini görmek, öncülüklerini görmek, bize büyük bir mutluluk veriyor” diyen Davutoğlu, “Azerbaycan sadece İslam dünyasının değil insanlığın en önemli meselelerinden birini, insanlığın kadim şehri Kudüs ile ilgili bu büyük toplantıya ev sahipliği yapıyor. Çok verimli bir toplantı oldu, hepimiz bu konudaki kararlığımızı kaydettik. İnşallah Azerbaycan’la birlikte bu teşkilatta çalışmaya davam edeceğiz ve hep beraber bütün teşkilat üyeleri olarak Filistin haklarını ve Kudüs’ün Müslüman olarak korunması konusundaki kararlılığımızı göstereceğiz. Azerbaycan’ın işgal edilmiş topraklarını geri verilmesi konusunda da yapacağımız çalışmaları, diplomatik faaliyetlerimizi de birlikte ele alacağız. Biz her zaman can Azerbaycan’ımızın yanında omuz omuza olduk.
Azerbaycan’ın ekonomik yükselişi refahı ve dünyada uluslararası platformda nüfuzunun artması en çok Türkiye’yi memnun etmektedir.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER