ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Haziran 2014 Pazartesi 10:50

Kraliçe’den Fatoş’a mektup

Kraliçeden Fatoşa mektup

2. Elizabeth, 8 yaşındaki Fatoş'a bakın neden mektup göndermiş?


İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, köpeklerini merak eden 8 yaşındaki Londra doğumlu Fatoş’a mektup göndererek köpekleri hakkında broşürle bilgi verdi.

Köpekleri çok seven Regents Park’da ilkokul 3’de okuyan Fatoş, Kraliçe’nin köpeklerinin kimle, nasıl, nerede yaşadıklarını öğrenmek için bir süre önce Kraliçe’ye mektup yazmıştı. Yanıt Kraliçe’nin yardımcısından geldi:

“Sevgili Fatoş, Kraliçe benden bu mektubu yazmamı ve teşekkür etmemi istedi. Majesteleri ona yazmanı çok nazikçe bulmuş ve sorduğun tüm sorular için çok ilgiliydi. Eminim anlıyorsundur, Kraliçe’ye hergün yüzlerce mektup geliyor ve o yüzden kişisel olarak cevap yazamıyor ama ben sana sorularınla ilgili kağıtlar yolluyorum ve tekrar yazdığın mektup için teşekkür ediyorum. Saygılarımla, Susan Hussey ”

Londra’daki Sofra Lokantalarının sahibi Hüseyin Özer’in torunu olan Fatoş’un babası Davut Zengin, Covent Garden Sofra’nın müdürü. Memleketleri Tokat’tan 2002 yılında Londra’ya gelen Davut Zengin’in Fatoş’dan başka 17 yaşında lise sonda okuyan bir oğlu ve 20 yaşında hukukçu bir kızı var. Kraliçe’den cevap aldığı için Fatoş mutluluktan uçuyor.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER