ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 14:53

"Kral bebeğe" tepki!

"Kral bebeğe" tepki!

Monarşi karşıtı gruplar, kraliyet bebeğinin doğumunun basın tarafından fazla abartıldığını düşünüyor


 İngiltere'de monarşi karşıtı gruplar, kraliyet bebeğinin doğumunun basın tarafından fazla abartıldığını belirterek eleştirilerde bulunuyor.

İngiltere'de monarşi karşıtı kampanyalar yürüten "Republic" isimli grup yaptığı açıklamayla, kraliyet bebeğinin doğumunun "her çocuğun eşit olarak dünyaya geldiği" konusunu gündeme taşıdığına dikkati çekti.

Grup, "bir bebeğin doğmasının mutlu bir an olduğunu ancak kraliyet bebeğiyle ilgili basının yaptığı abartılı yayının kabul edilemez olduğunu ve bunun Birleşik Krallık'taki siyasi sistemin sorgulanmasına yol açtığını" kaydetti.

"Republic" grubunun yetkilisi Graham Smith, İngiliz ve dünya basınının kraliyet bebeğiyle yaptığı yayınları tek taraflı ve abartılı bulduğunu belirterek, "Toplumda monarşiyi sevmeyenler de var, basın bunu yayınlarına yansıtmadı" dedi.

İngiliz haber kanalları ve gazeteleri son üç gündür, kraliyet bebeğinin doğumuyla ilgili haberlere geniş yer veriyor. İngiltere ve dünya basınından çok sayıda gazeteci, önceki gün dünyaya gelen ve dün kamuoyuna gösterilen kraliyet bebeğini görüntülemek için günlerce Kate'in doğum yaptığı Londra'daki St. Mary's Hastanesi'nin önünde bekledi. 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER