ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Ağustos 2014 Pazartesi 19:30

Kosova polisi 40 kşiyi tutukladı

Kosova polisi 40 kşiyi tutukladı

KOSOVA polisi, gece ve bu sabah düzenlediği operasyonlarda IŞİD ile El Nusra gibi terör örgütlerinin saflarında Suriye ve Irak’ta savaştıkları gerekçesiyle 40 kişiyi tutukladı.


KOSOVA polisi, gece ve bu sabah düzenlediği operasyonlarda IŞİD ile El Nusra gibi terör örgütlerinin saflarında Suriye ve Irak’ta savaştıkları gerekçesiyle 40 kişiyi tutukladı.

Kosova polisi büyük gizlilik içinde Priştine, Gilan, Ferzovik, Prizren, İpek ve ve Mitroviça’da şüphelerinin evlerine baskın düzenledi. Baskınlarda Suriye ve Irak’ta IŞİD ile El-Nusra saflarında savaşmaya gittiğinden şüphelenilen 40 kişi gözaltına alındı. Baskın sırasında ele geçirilen, silah, patlayıcı madde ve değişik mühimmatlarda bu sırada ele geçirildi. Operasyon, savcılığın 1 aydan bu yana yürüttüğü inceleme ardından geldi. Bu sabah yapılan operasyonla ilgili Kosova Polisi tarafından yayımlanan açıklamada, şöyle dedi:
"Ulusal güvenliğin tehdit edildiği değerlendirilmesi nedeniyle anayasal düzen ile yasallığın korunması ve Kosova Cumhuriyeti Anayasası ile her bir bireyin haklarının korunması ve garanti edilmesi amacıyla operasyon gerçekleştirilmiştir."
Kosova Polisi vatandaşlara boş vaatler tuzağına düşmeme çağırısında bulundu ve her ihtimale karşı bununla ilgili makamları bildirmelerini istedi.
 

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER