ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Kasım 2012 Çarşamba 15:20

KKTC'de siyasi kriz


KKTC'de, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük'ün parti başkanlığı yetkileri mahkeme tarafından durduruldu.

İktidardaki Ulusal Birlik Partisi'nin (UBP) 21 Ekim'de yapılan olağan genel kurultayında parti tüzüğüne aykırı olarak hareket edildiği iddiasıyla Lefkoşa Kaza Mahkemesine dava açılmıştı.

Parti kurultayında genel başkanlık için yarışan Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif'in, kurultayda parti tüzüğüne aykırı hareket edildiği iddiasıyla UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük'ün parti başkanlığı yetkilerinin durdurulmasıyla ilgili açılan davada mahkeme ara kararını vererek, Küçük'ün parti genel başkanlığı yetkilerini durdurdu.

Adaylardan Ahmet Kaşif, Başbakan Küçük'ün kurultayda parti tüzüğüne aykırı olarak genel başkan ilan edildiği iddia etmişti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi, bugünkü duruşmada, UBP Genel Başkanı İrsen Küçük'ün mahkeme sonuçlanıncaya kadar parti başkanlığı yetkilerinin durdurulması yönündeki ara karar talebini kabul etti.

21 Ekim'de yapılan UBP Olağan Genel Kurultayı'nda İrsen Küçük 704 oy, Ahmet Kaşif ise 690 oy almış, 8 oy da geçersiz sayılmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER