ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 13:18

KKTC Başbakanı'ndan başsağlığı mesajı


KKTC Başbakan İrsen Küçük, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde, teröristlerle çıkan çatışmada, 5 askerin şehit düşmesi nedeniyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a başsağlığı mesajı gönderdi.

Küçük gönderdiği başsağlığı mesajında "Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışma sonucu 5 evladımızın şehit ve 1 evladımızın da yaralı olduğunu büyük bir teessürle öğrenmiş bulunuyorum. Bilinmelidir ki, hain terör örgütleri ve onlara destek verenlerin huzur ve istikrar ortamını bozmaya yönelik bu tür girişimleri asla sonuç vermeyecek, Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğini zedelemeye hiçbir şekilde güçleri yetmeyecektir." ifadelerine yer verdi.

Yaşanan bu olayın tüm Türk Milleti’ni olduğu gibi, Kıbrıs Türk halkını da büyük bir hüzne boğduğunu kaydeden Küçük, şu ifadeleri kullandı: "Anavatan Türkiye’nin acısını Kıbrıs Türk halkı olarak yürekten paylaşmaktayız. Terörü bir kez daha nefretle kınıyor, aynı acıların bir daha asla yaşanmamasını umut ediyorum. Bu elim olayda hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet, başta şahsınız olmak üzere şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve tüm Türk Ulusu’na başsağlığı ve metanet, yaralılara acil şifalar dilerim.” 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER