ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 00:53

Kimse Yok Mu’nun Uganda’da yardım seferberliği

Uganda'ya yardım elini Kimse Yok Mu derneği uzatıyor. Ramazan süresince ihtiyaç sahibi insanlara yardım eden dernek yüzleri güldürüyor.


Uluslararası Yardım Derneği Kimse Yok Mu’nun Ramazan ayı vesilesiyle Uganda’da başlattığı insani yarım seferberliği devam ediyor.

Etaplar halinde ay sonuna kadar sürecek yardımlar kapsamında başkent Kampala’da bazı ailelere yardım paketleri ve yetim çocuklar evine de sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirildi. Kimse Yok Mu görevlileri tarafından hazırlanan yardım paketleri düzenlenen bir törenle ihtiyaç sahibi ailelere verildi. Kimse Yok Mu görevlileri daha sonra başkentteki yetim çocuklar evine sıcak yemek desteğinde bulundu. Derneğe ait araçlarla çocuk evine getirilen yemekler sıcağı sıcağına minik yetim çocuklara servis edildi. Yemek, çocuklar tarafından sevinçle karşılandı.

Uganda’da devam eden Ramazan ayı yardım organizasyonu çalışmaları hakkında bilgi veren Kimse Yok Mu Derneği’nin Yurtdışı Yardımlar Koordinatörü Yusuf Yıldırım bu çalışmaların etaplar halinde ay sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuşan Yıldırım “ 2013 Ramazan ayı kampanyası kapsamında Uganda’daki çalışmalarımız kumanda dağıtımı ve iftar yemekleri şeklinde devam etmekte. Ramazan ayı başı itibariye başlayan organizasyonumuz ay sonuna kadar devam edecektir.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER