ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 15:07

Kılıç: "KKTC'ye ambargolar son bulacak"

Kılıç: "KKTCye ambargolar son bulacak"


Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, KKTC’nin uluslararası müsabakalardan uzak tutulmasının gayri insani, hukuk dışı bir yaklaşım olduğunu söyledi. Kılıç, “Biz bu konuda karşılaştığımız haksızlıklara haykırmaya devam edeceğiz. Göreceksiniz zaman içerisinde de adım adım uluslar arası hukuka aykırı olan bu ambargolar son bulacak.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Üniversite Spor Oyunları’nın açılış töreni ve bir dizi etkinliğe katılmak için geldiği KKTC’deki temaslarını sürdürüyor.

Kılıç bu temaslar çerçevesine KKTC Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan’ı makamında ziyaret etti. Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Üniversite Spor Oyunları ile ilgili olarak basın mensuplarını bilgilendiren Kılıç, bugünkü programa 7 ülkeden gençlerin katılacağı uluslar arası bir organizasyon olduğunu kaydetti.

Bugünkü organizasyonun son derece önemli olduğuna vurgu yapan Bakan Kılıç, ilk defa bu yönde bir adım atabildiklerini aktardı. KKTC'de bir dizi açılışlarda bulunacaklarını belirten Suat Kılıç, KKTC’nin içerisinde bulunduğu ambargolara da değindi. Kılıç, "Avrupa Birliği sürecinde Avrupa’nın bir özgürlükler disiplini hukuk ve demokrasi disiplini olduğundan herkesin dem vurduğu bir süreçte adadaki halkın izole edilmesi, en temel hayat gereksinimlerinden mahrum bırakılması gayri insani, hukuk dışı bir yaklaşımdır.” diye konuştu.

Uluslararası platformda da bu uygulamaların yeri olmadığını bile getiren Kılıç, bu konuda karşılaşılan haksızlıklara karşı haykırmaya devam edeceklerini aktardı. Kılıç, “Göreceksiniz zaman içerisinde de adım adım uluslararası hukuka aykırı olan bu ambargolar son bulacak.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER