SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Ekim 2014 Pazar 08:54

Kerry: Türk askeri Kobani'de istenmiyor

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/kerry-1475548-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/kerry-1475548-622x360.jpg
Kerry: Türk askeri Kobanide istenmiyor

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Kürtlerin, Suriyelilerin ve Iraklıların Türk askerini Kobani’de istemediğini söyledi.


Amerika’nın Sesi Afganistan Bölümü Müdürü Mesut Ferivar’ın sorularını cevaplayan Kerry, Türkiye’nin IŞİD’e karşı kurulan koalisyonda görev aldığını ve belli alanlarda yardım ettiğini belirterek, “Ancak kesin olan bir şey varsa, aralarında Kürtlerin, Iraklıların, Suriyelilerin ve diğerlerinin olduğu farklı gruplar, Türk askerlerini Kobani’de istemiyor. Bundan dolayı herkesin sakin olması, yavaş adım atması gerekir. Özel temsilci John Allen Ankara’da temaslarda bulundu. Tam olarak nerede olduğumuzu bu görüşmelerin sonunda kestirebileceğiz” dedi.

ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel da, hafta içi Türkiye ile İncirlik Hava Üssü’nün IŞİD’e yönelik bombardımana katılan uçaklara açılması ve Suriyeli ılımlı muhalefetin eğitilmesi ve silahlandırılması konusunda anlaşmaya varıldığını duyurmuştu. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, basın bilgilendirme toplantısında, Türkiye’nin Suriye’deki ılımlı muhalefetin eğitilmesi çalışmalarına destek vereceğini ifade etmişti.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

Bosna Hersek sandık başında

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin’i aradı

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.