ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2014 Salı 19:14

Kaybolan Malezya uçağı ile ilgili terör şüphesi yok


Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur’dan Çin'in başkenti Pekin’e giderken radardan kaybolan ve tam 4 gündür haber alınamayan uçağa çalıntı pasaportla binen iki kişinin de İran vatandaşı olduğu açıklandı.

Interpol tarafından yapılan resmi açıklamada, çalıntı pasaport ile uçağa binen yolculardan birinin 19 yaşında ve Pouria Nour Mohammad Mehrdad isimli bir İranlı erkek olduğu bildirildi. Diğer kaçak pasaport ile uçağa binen yolcunun ise 29 yaşındaki Delavar Seyed Muhammed Rıza olduğunun tespit edildiği kaydedildi.

Yetkililer, uçakta çalıntı pasaportlarla seyahat eden iki kişinin de herhangi bir terör örgütüyle bağlantıları olmadığını ifade etti.

Malezya hükümeti tarafından yapılan açıklamada ise her ne kadar çalıntı pasaportla binen yolcukların terörle ilgisinin olmadığını anlaşılsa da yine de her ihtimale karşı 'uçak kaçırma ve terör' ihtimalinin hesaba katıldığı belirtildi.

Öte yandan 94 saat geçmesine rağmen halen uçağın yerinin kesinleşmemesi, ayrıca bölge ülkeleri arasında yaşanan koordinatsızlık özellikle Çinli yolcu yakınlarının tepkisine sebep oluyor.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER