ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Aralık 2013 Pazar 01:30

Kanada'da 270 yolcu donma tehlikesi atlattı


Kanada'nın New Foundland-Labrador eyaletinde arızalanan bir yolcu treninde 8 saat mahsur kalan 270 yolcu donma tehlikesi atlattı.
Tshiutein Rail Transportation şirketine ait yolcu treni, Schefferville kenti yakınlarında arızalandı. Şirket sözcüsü Joe Shecanapish, son durak olan Labrador City'ye 65 kilometre kala trenin elektrik sisteminde arıza meydana geldiğini açıkladı. Sözcü, saatler süren çabalara rağmen giderilemeyen arıza nedeniyle, yolcuları bir vagona topladıklarını ve trendeki tüm battaniye ve koruma imkanlarını birleştirdiklerini söyledi.
Trenin son varış noktasına gecikmesi üzerine kurtarma ekiplerinin harekete geçtiğini anlatan Shecanapish, eksi 33 derece soğukta 8 saat boyunca bekleyen yolcuların arasında iki hamile kadın, çocuklar ve yaşlılar olduğunu bildirdi. Aşırı soğuk nedeniyle suların ve tuvaletlerin donduğunu anlatan sözcü, kurtarma ekiplerinin zamanında geldiğini ifade etti.
Tren yolcularını kurtaran itfaiye şefi Joe Power, "Bu gece, daha kötü olabilirdi. Tren, şans eseri bu uzaklıkta durmuş. 65 kilomtre değil de 100 kilometre uzaklıkta olsa, trene ulaşamayabilirdik" dedi.
Kurtarılan tren yolcuları, otobüslerle Labrador City'ye nakledilirken, bazı yolcular hastaneye kaldırıldı. Geceyi Labrador City'de geçiren yolcular arasında ciddi sağlık sorunu bulunanın olmadığı öğrenildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER