ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2014 Pazar 00:45

Kanada polisi elindeki bıçağı bırakmayan adamı vurdu


Kanada'nın New Brunswick eyaletinde polis, ikazlarına rağmen elindeki bıçağı bırakıp teslim olmayan 27 yaşındaki bir kişiyi vurarak öldürdü.
Daha önce başka eyaletlerde de meydana gelen benzer operasyonlar nedeniyle eleştirilen Kanada polisi, bu kez New Brunswick eyaletine bağlı Rothesay kentinde operasyon yaptı.
Rothesay Belediye Başkanı Bill Bishop'ın açıklamasına göre, Tersane Yolu civarındaki bir evin önünde taşkın hareketlerde bulunan bir kişi hakkında şikayet alan şehir polisi, olay yerine gelerek şahsı gözaltına almak istedi. Bu sırada elindeki bıçağı savurmaya başlayan şahıs, polisleri tehdit etti. Polislerin, ateş açarak vuracaklarını söylemelerine rağmen, adı henüz açıklanmayan şahıs taşkınlığına devam etti. Başkan Bill Bishop, "polislerin seçecekleri küçük de olsa başka bir seçenek vardı ama onlar bu şekilde durdurmayı seçtiler" dedi.
Vurulan şahsın, hemen hastaneye kaldırıldığı ancak kurtarılamadığı bildirilirken, olayla ilgili Kanada Kraliyet Atlı Polisi RCMP'nin soruşturma başlattığı açıklandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER