ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 18:35

Kamboçyalı Bakan, PASİAD’ı ziyaret etti


Kamboçya Adalet Bakanı Ang Vong Vathana ve beraberindeki heyet, Pasifik Ülkeleri İle Sosyal ve İktisadi Dayanışma Derneği’ni (PASİAD) ziyaret etti.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Kamboçya Adalet Bakanı Vathana, PASİAD Genel Sekreteri Ersin Karaoğlan ile görüştü. Konuk bakana ziyareti sırasında Kamboçya Barolar Birliği Başkanı Tip Janvibol ve bakanlık yetkilisi Narin Bunyay da eşlik etti.

Bakan Vathana, PASİAD üyesi işadamlarının ülkelerindeki çalışmaları yakından takip ettiğini ve memnun olduklarını belirtti. Gezisi sırasında Türkiye’yi çok gelişmiş bir ülke olarak gördüğünü vurgulayan Vathana, Türkiye’den çok etkilendiğini söyledi. Kamboçya’nın alternatif bir pazar olabileceğini belirten Adalet Bakanı Vathana, Türk işadamlarını yatırım için ülkesine davet etti.

PASİAD Genel Sekreteri Ersin Karaoğlan ise Kamboçya’daki değişimin ve gelişimin farkında olduklarının altını çizdi. Karaoğlan, “Üye işadamlarımızı Kamboçya’yı tanımaları ve yatırım yapmaları için teşvik ediyoruz. Sürekli gelişen bir ülke. Son olarak geçen ay bir grup işadamımızla Kamboçya’yı ziyaret ettik.” dedi.

Karşılıklı konuşmaların ardından Karaoğlan, konuk bakana ziyaretinin anısına hediye takdim etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER