ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Eylül 2013 Pazartesi 08:29

'Kalpsiz Esma'nın tek derdi lüks hayat'

Kalpsiz Esmanın tek derdi lüks hayat

Esad ailesi hakkında bilgi veren kaynaklar, Esma Esad'ın sadece lüks içinde yaşamakla ilgilendiğini söylüyor.


Esma Esad bir gün devlet başkanı olacağına inandığı oğlu Hafız'ı gizli kimlikle Avrupa'da okutmayı düşünüyor.

Sabah'ın haberine göre , Suriye'de iki buçuk yılı aşkın süredir devam eden iç savaşta Birleşmiş Milletler verilerine göre 100 binden fazla kişi öldü ve 2 milyondan fazla kişi de sığınmacı durumuna düştü. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın eşi Esma Esad ise savaşın karanlık yüzünden çok uzak konularla gündeme gelmeye devam ediyor. Bir zamanlar "Çöl Gülü" olarak anılan first lady'nin daha önce savaş devam ederken Prag'tan 270 bin sterlinlik avizeler sipariş ettiği ortaya çıkmıştı 38 yaşındaki Esma Esad son olarak da Suriye Devlet Başkanlığı adına açılan Instagram'daki hesaptan yayımlanan fotoğraflarla anıldı. Fotoğraflarda Esma Esad'ın kolunda zayıflamaya yarayan ithal bilezik taktığı görüldü. Mart 2011'de başlayan ayaklanma öncesinde "modern" görüntüsüyle eşinin dünyaya açılan yüzü olarak kabul edilen Esma Esad şimdi de Şam'daki yüzü ile gündemde. İngiliz Mail on Sunday gazetesine konuşan Şam rejimine yakın isimler, "Düzenli olarak Batı yemekleri sipariş veriyor. 3 çocuğunun sürekli Suriye mutfağından yemek yemelerini istemiyor" dedi.

SIĞINAKTA UYUYOR

İsimlerini açıklamadan Esad ailesi hakkında bilgi veren kaynaklar, "Esma Esad'ın geceleri bombalara karşı dayanıklı olan sığınaklarda geçirdiğini söyledi. Bir kaynak, "Esma Esad şimdilerde nereye giderse gitsin yanında 3 Cumhuriyet muhafızı bulunuyor. Batı basınından herhangi bir haber görmesi ya da internette dolaşması engelleniyor. Çünkü Suriye kriziyle ilgili haberler moralini bozuyor" dedi. Beşar Esad'ın eski danışmanı olan Eymen Abdül Nur ise "Ailesinin Suriye'yi yıllar boyunca yöneteceğine inanıyor. Ailenin servetini artırma ve bu serveti ellerinde tutma konusuyla bilhassa ilgileniyor. Oğlu Hafız'ın günün birinde devlet başkanı olacağından emin olmak istiyor. Oğlunu bu uğurda bir süreliğine İsviçre veya İngiltere'deki bir okulda gizli kimlikle okutmayı bile düşünüyor" diyor. Nur, Esma Esad'ın en son satın aldığı şeylerle ilgili, "Esma Esad kalpsiz biri. Ne kadar şık ve güzel göründüğüne kafayı takmış durumda. Lüks bir hayat yaşamaya devam ediyor. Tek önemsediği şey bu" dedi. Londra'da eğitim alan ve bir süre bankacılık yapan Esma Esad, 2000'de gizli bir düğünle evlendiği Beşar Esad ile Londra'da tanışmıştı. Çiftin, biri kız olmak üzere 3 çocuğu var.

'ESAD DOKTOR OLARAK KALSA DAHA İYİYDİ'

Suriye Devlet Başkanlığı koltuğuna babası Hafız Esad'ın ardından 2000'de oturan Beşar Esad, ülkesindeki iç savaş ve ABD'nin olası müdahalesi nedeniyle dünyanın gündeminden düşmüyor. İngiliz Daily Mail gazetesi de Esad'ın 1992'de yanında 18 ay staj yaptığı göz doktoru Edmund Schulenburg ile konuştu. Esad ile 2002 Londra'da ve 2005'te Suriye'de buluştuğunu söyleyen doktor Schulenburg şunları anlattı: "Beşar Esad çok yetenekliydi. Bir yaralıya mikro cerrahi uygulamıştı. Bir devlet başkanı liderinin oğlu olduğunu anlamazdınız. Kesinlikle kibirli değildi. Teknolojiyle ilgiliydi. Phil Collins, Whitney Houston dinlerdi. Çok kibardı. Ama güçlü biri de değildi. Şimdi de güçlü bir lider olduğunu düşünmüyorum. O zaman Beşar'a bakıp 'Bu çocuk doktor olarak kalsa daha iyi olacak' diye düşündüğümü hatırlıyorum."

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER