ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Şubat 2014 Perşembe 13:05

Kadın 44 yıldır hamile

Kadın 44 yıldır hamile

Yaşlı kadın inanılmaz karın ağrıları çekmeye başlayınca hastaneye gitmesiyle tuhaf gerçek açığa çıktı.


Brezilya’da yaşanan kulağa inanılmaz gibi gelen olayda 84 yaşındaki bir kadının tam 44 yıldır içinde bir bebek taşıdığı anlaşıldı. 84 yaşındaki Brezilyalı kadının içindeki 20 ila 28 haftalık olduğu düşünülen bebek fetusu taşlaşmış durumda. İşin daha da ilginç tarafı yaşlı kadın doktorların tüm israrlarına rağmen bebeğin içinden alınmasını reddediyor.

X-Ray cihazında yapılan muayene sonucu ortaya çıkan taşlaşmış bebeğin kolları ve ayaklarını bile belirgin şekilde görmek mümkün.

Akşam gazetesinde yer alan habere göre; Doktorlar adı açıklanmayan yaşlı kadının 44 yıl önce hamile kaldığını söylüyor. Kadın bebeğin hareket etmeyi kesmesi sebebiyle bebeği düşürdüğünü düşünmüş. Aynı zamanda kadının karnında herhangi bir genişleme de olmayınca bunca yıl bebek kadının içinde kalmış.

Tıp tarihi boyunca çok ender rastlanan bu durumaun bir benzeri de 2009 yılında Çin’de yaşanmıştı. 92 yaşındaki bir kadın 60 yıl boyunca bebeği karnında taşımıştı. Literatürde ilk kez bu olay 1582 yılında Fransa’da kaydedildi. O zaman da 68 yaşında ölen Madame Colombe Chatri’ye yapılan otopside kadının 28 yıldır içinde bir bebekle yaşadığı anlaşılmıştı.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER