ÖNE ÇIKANLAR :
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Ekim 2014 Pazartesi 10:19

Kabil'de intihar saldırısı

Kabilde intihar saldırısı

Afganistan'ın başkenti Kabil'de polise eğitim veren özel bir firmanın yabancı çalışanlarına, bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında bir sivil hayatını kaybetti, üç kişi yaralandı.


Kabil Polis Yetkilisi Farid Afzali, olay yerinde basına yaptığı açıklamada, sabah saatlerinde başkentin Kabilbay bölgesinde özel bir firmanın yabancı çalışanlarına bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında bir sivilin öldüğünü, üç yabancının yaralandığını söyledi.

Afzali, "Saldırı yabancı çalışanların kullandığı zırhlı araçlara düzenlendi. Araçlar zırhlı olduğu için onlardan ölen olmadı, sadece üç kişi yaralandı. Bölgeden geçen bir Afgan vatandaşı da hayatını kaybetti" dedi.

Görgü tanıkları, şiddetli patlamada yabancıların da öldüğünü ifade ederek çok sayıda Amerikan askerinin saldırıdan sonra olay yerine geldiğini, ölen ve yaralananları hızla hastaneye kaldırdığını belirtti.

Patlamanın şiddetiyle bölgedeki çok sayıda ev, iş yeri ve araç zarar gördü. Olay yerine giden tüm yollar saatlerce trafiğe kapandı.

Saldırıyı üstlenen Taliban'ın sözcüsü Zabiullah Mücahid, saldırının NATO güçlerine düzenlendiğini öne sürerek 10 NATO askerinin öldürüldüğünü iddia etti.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER