ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 21:12

Kabe imamından çağrı


Kabe İmamı Suud Bin İbrahim El Şarim, Suriyeliler için yardım çağrısı yaptı. El Şarim, "Her birimizin üzerine Şam'daki kardeşlerimize destek olma konusunda sorumluluk düşüyor. İçinde en ufak bir merhamet olmayan bu zalim yönetimin düşürülmesi için her birimiz kararlılık ve azimle daha fazla çaba göstermeli." dedi.

Kabe İmamı Suud Bin İbrahim El Şarim, bugün verdiği Cuma hutbesinde Suriye'de devam eden insanlık dramına değindi. Müslümanların birlik ve beraberlik içinde hareket ettikleri sürece sorunlarını halledeceklerini ifade eden İmam El Şarim, sadece ağlamanın var olan sıkıntıları çözemeyeceğini, eyleme geçilmesi gerektiğini söyledi.

Suriye'deki dramın artarak devam ettiğine dikkat çeken Kabe İmamı El Şarim, "Suriye'de Şam'da büyük sıkıntılar çeken kardeşlerimiz var. Bu sıkıntıları günden güne artıyor. Zalim bir yönetimin baskı ve zulmü altındalar. Üzerlerine bombalar yağıyor. Evleri harabeye döndü. Kadınlar ve yetim kalan çocuklar, evsiz barksız açlıktan kıvranıyor." dedi.

Suriye'deki halka yardım edilmesi konusunda çağrıda bulunan İmam El Şarim, "Burada her birimiz üzerinde Allah huzurunda bir sorumluluk düşüyor. İster yönetici, ister alim ister düşürür isterse halktan olsun Suriyeli kardeşlerimizin yanında olacak bilinçli bir tutum ortaya koyma konusunda hemizin Cenabı Allah katında sorumluluğumuz var. Her birimizin üzerine Şam'daki kardeşlerimize destek olma konusunda sorumluluk düşüyor. İçinde en ufak bir merhamet olmayan bu zalim yönetimin düşürülmesi için her birimiz kararlılık ve azimle daha fazla çaba göstermeli." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER