ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
DÜNYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2013 Çarşamba 12:30

Jirinovski kırbaçladığı eşeğini sattı

Jirinovski kırbaçladığı eşeğini sattı


Rusya aşarı sağcı Liberal Demokrat Parti lideri Vladimir Jirinovski 4 Mart 2012’de gerçekleşen devlet başkanlığı seçim kampanyasında kırbaçladığı eşeği sattı.

Rusya parlamentosu alt kanadı Duma’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Jirinovski, “Açık artırma ile eşeğimi bir çiftçiye sattım. Ben eşeğe altı yıl boyunca bedavadan baktım. Onlar da beni, hayvanları sevmemekle suçladılar. Şimdi siz ona bakmayı deneyin.” dedi. Jirinovski eşeği kaça sattığı ile ilgili ise bilgi vermedi.

Jirinovski, seçim kampanya sürecinde yayınladığı görüntülerde eşeğin çektiği kızakla yol almaya çalışırken, hayvana sürekli kırbaçla vuruyordu.

Reklam filminde bağıra bağıra konuşan Jirinovski, “Bugün ne hallere düştük. Gördüğünüz bu uyuz küçük eşek ülkemizin sembolü. Eğer ben Devlet Başkanı olursam tekrar cesur üçlü (atlar) olacak” diyor. Kamçıyla zavallı eşeğe sert vuran Jirinovski, "Yürü! Çok ağır hareket ediyor! Yürüyemiyor!!Bütün ülke yerinde duruyor! Yürü! Haydi!." diyerek hayvanı hareketlendiriyor. Görüntünün sonunda "Jirinovski ve güzel olacak" yazısı ekrana yansıyor.

Hayvan hakları koruyucuları Jirinovski’ye sert tepki göstermesi üzerine, basın mensupları ve hayvan hakları koruyucularını davet ederek hayvana herhangi bir zarar vermediği konusunda savunma yapmaya çalışmıştı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER